خانه > تحلیل دانه های روغنی > پایین ترین میزان کشت سویای آرژانتین در ۵ سال گذشته

پایین ترین میزان کشت سویای آرژانتین در ۵ سال گذشته

در حال حاضر مساحت زیر کشت سویا در آرژانتین به پایین ترین حد در ۵ سال گذشته رسیده است . بعضی از دست اندرکاران میزان مساحت زیر کشت سویای آرژانتین از این حد هم کاهش بیشتری داده اند . دولت آرژانتین در این هفته اعلام کرد که از سال ۲۰۱۸ به بعد میزان مالیاتها صادراتی سویا را کم کم کاهش خواهد داد .

با همه این احوال کاهش مساحت زیر کشت سویای آرژانتین که به دلیل مالیاتهای صادراتی کاهش یافته و وضعیت بد آب و هوا در بازار سویا تاثیر گذار خواهد بود .

بسیاری از مناطق آرژانتین دورنمای باردهی خوبی دارد ولی سیل شدید در بعضی از نقاط و خشکی شدید در نقاط دیگر باعث خواهد شد که میزان تولید سویای آرژانتین کمتر از حدی باشد که انتظار می رفت . در برزیل به احتمال زیاد میزان تولید سویا در حدود ۱۰۲ میلیون تن خواهد بود . این با در نظر گرفتن خشکی آب و هوا در بعضی از مناطق می باشد .

برداشت محصولات سویا در برزیل آغاز شده و هنوز معلوم نیست که بارشهای باران تا چه حدی در کار برداشت محصولات وقفه ایجاد خواهد کرد (در ماه ژانویه) . فشار برداشت محصولات در برزیل تا این تاریخ کم بوده است . کشاورزان در حال حاضر چندان میلی به فروش محصولات خود ندارند زیرا ارزش واحد پولی کشور بالا رفته است که این باعث کاهش سود کشاورزان می شود . این فاکتورها باعث کاهش میزان تقاضای خارجی برای محصولات برزیل گردیده و در نتیجه اخیرا میزان تقاضا برای محصولات سویای آمریکا در سطح بالایی باقی مانده است .

منبع : Oilworld.biz

همچنین ببینید

وضعیت تولید جهانی آفتابگردان در سال زراعی ۲۰۱۸/۱۹

به احتمال زیاد میزان تولید جهانی آفتابگردان در سال زراعی ۲۰۱۸/۱۹ به رکورد جدید ۵۰.۶ ...