خانه > تحلیل دانه های روغنی > پایین ترین میزان کشت سویای آرژانتین در ۵ سال گذشته
soybeans-cropped

پایین ترین میزان کشت سویای آرژانتین در ۵ سال گذشته

در حال حاضر مساحت زیر کشت سویا در آرژانتین به پایین ترین حد در ۵ سال گذشته رسیده است . بعضی از دست اندرکاران میزان مساحت زیر کشت سویای آرژانتین از این حد هم کاهش بیشتری داده اند . دولت آرژانتین در این هفته اعلام کرد که از سال ۲۰۱۸ به بعد میزان مالیاتها صادراتی سویا را کم کم کاهش خواهد داد .

با همه این احوال کاهش مساحت زیر کشت سویای آرژانتین که به دلیل مالیاتهای صادراتی کاهش یافته و وضعیت بد آب و هوا در بازار سویا تاثیر گذار خواهد بود .

بسیاری از مناطق آرژانتین دورنمای باردهی خوبی دارد ولی سیل شدید در بعضی از نقاط و خشکی شدید در نقاط دیگر باعث خواهد شد که میزان تولید سویای آرژانتین کمتر از حدی باشد که انتظار می رفت . در برزیل به احتمال زیاد میزان تولید سویا در حدود ۱۰۲ میلیون تن خواهد بود . این با در نظر گرفتن خشکی آب و هوا در بعضی از مناطق می باشد .

برداشت محصولات سویا در برزیل آغاز شده و هنوز معلوم نیست که بارشهای باران تا چه حدی در کار برداشت محصولات وقفه ایجاد خواهد کرد (در ماه ژانویه) . فشار برداشت محصولات در برزیل تا این تاریخ کم بوده است . کشاورزان در حال حاضر چندان میلی به فروش محصولات خود ندارند زیرا ارزش واحد پولی کشور بالا رفته است که این باعث کاهش سود کشاورزان می شود . این فاکتورها باعث کاهش میزان تقاضای خارجی برای محصولات برزیل گردیده و در نتیجه اخیرا میزان تقاضا برای محصولات سویای آمریکا در سطح بالایی باقی مانده است .

منبع : Oilworld.biz

همچنین ببینید

139212101147112142235983

افزایش صادرات سویا از اوکراین به ایران در حد فاصل میان ماه سپتامبر تا دسامبر سال ۲۰۱۶

فروشهای صادراتی بسیار بالای اوکراین همراه با صادرات حقیقی این کشور در چند ماه اول ...

اکبر سبقتی انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران دبیر انجمن