خانه > تحلیل دانه های روغنی > وضعیت محصولات بهاره در آمریکا / روند صعودی میزان روغنکشی های سویای آمریکا

وضعیت محصولات بهاره در آمریکا / روند صعودی میزان روغنکشی های سویای آمریکا

محصولات بهاره در میانه غربی آمریکا تحت شرایط آب و هوایی خوب و در وضعیت تقریباً عالی به سر می روند .باید به این نکته اشاره کنیم که مرحله کلیدی تعیین میزان باردهی و کیفیت محصولات ذرت و سویا در چند هفته آینده قابل تشخیص خواهد بود و به همین دلیل بارش‌های باران برای ذرت در ماه جولای و برای سویا در ماه آگوست از متغیرهای جدی باشد که باید به آن توجه داشت .

وضعیت ذرت و گندم بهاری آمریکا در هفته منتهی به ۱۷ ژوئن بهبود پیدا کرد و به این ترتیب ۱ و ۸ واحد افزایش یافت و برخلاف این وضعیت سویا ۱ واحد تنزل پیدا کرد با همه این احوال رتبه وضعیت عالی محصولات بهتر از سال گذشته می باشد. در هفته منتهی به ۱۴ ژوئن میزان صادرات به ثبت رسیده سویای آمریکا روند صعودی داشت و به ۸۱۸ هزار تن رسید.

این بیشتر از حد انتظار دست‌اندرکاران بازار و بسیار بالاتر از میزان صادرات هفته و سال گذشته می‌باشد این فقط یک هزار تن از این سویا را خریده اما اتحادیه اروپا ، مصر و تایوان بزرگترین خریدارهای سویای آمریکا به حساب می‌آیند .

میزان روغنکشی های سویای آمریکا بازهم چشمگیر بود و تداوم این افزایش چشمگیر نسبت به ماه می گذشته بسیار قابل توجه می باشد. بنابر آمارها ما تخمین می‌زنیم که میزان روغنکشی سویای آمریکا در ماه گذشته ۴۷ میلیون تن بوده این ۹ درصد بالاتر از میزان روغنکشی های مدت مشابه سال گذشته و پس از افزایش ۱۵ درصدی در ماه آوریل ، ۱۳ درصدی در ماه مارس و ۹ درصدی در ماه فوریه می باشد در نتیجه میزان رکوردشکن روغنکشی ها در ماه میزان موجودی های ذخیره روغن سویای آمریکا را بالاتر از قبل باقی گذاشته است .

ما تخمین می‌زنیم که احتمالا میزان مصرف کنجاله سویای آمریکا نسبت به ماه و سال گذشته در ماه مه افزایش داشته و باعث شده که جمع کل از ماه اکتبر سال ۲۰۱۷ به رکورد جدید ۲۱/۵ برسد این ۱/۲ میلیون تن و یا به عبارت دیگر ۶ درصد نسبت به سال قبل محسوب می‌شود.

منبع : Oilworld.biz

همچنین ببینید

نوسانات قیمت سویا و مشتقات آن در بازارهای جهانی

در هفته منتهی به هفتم ماه ژوئن قیمت‌های آتی سویا برای تحویل آینده نزدیک ۴،٣ ...