خانه > تحلیل دانه های روغنی > رشد نسبی تولید دانه های روغنی در سال ۲۰۱۸/۱۹

رشد نسبی تولید دانه های روغنی در سال ۲۰۱۸/۱۹

پس از کسری میزان تولید درسال زراعی ۲۰۱۷/۱۸ نیاز است که رشد جهانی تولید سویا بالاتر از حد میانگین برود ما در اولین پیش بینی خود تخمین می‌زنیم که میزان تولید ۱۰ گونه اصلی دانه های روغنی با ۳.۴ میلیون تن افزایش نسبت به سال زراعی گذشته به ۵۸۴.۴ میلیون تن برسد . وضعیت آب و هوای یکی از متغیرهای اصلی است که در راستای تولید باید به آن دقت داشت در نیمه اول سال زراعی جهانی ۲۰۱۸/۱۹ بالانس سویا نسبتاً بسیار کم خواهد بود زیرا پیش بینی می شود که در ماه آگوست سال ۲۰۱۸ میزان موجودی های جهانی سویا ۳ میلیون تن پایین‌تر از سال گذشته خواهد بود و میزان تولید در نیمکره شمالی ۱ تا ۲ میلیون تن نسبت به سال گذشته افزایش خواهد داشت. میزان موجودی های جهانی اندکی کمتر از سال گذشته خواهد بود تا وقتی که موجودی های جدید بخش جنوبی کره زمین از اوایل سال ۲۰۱۹ به بعد به بازار عرضه شود .

برخلاف این میزان مصرف جهانی سویا در حد فاصله میان ماه سپتامبر تا فوریه سال زراعی ۲۰۱۸/۱۹ همچنان روند صعودی خواهد داشت میزان تقاضای جهانی برای سویای آمریکا در ماه‌های آینده افزایش قابل ملاحظه خواهد داشت. بخشی از این افزایش تقاضا از آخرین ماه های سال زراعی ۲۰۱۷/۱۸ آغاز گردیده ولی میزان رشد سالیانه صادرات سویای آمریکا از سپتامبر تا فوریه سال زراعی ۲۰۱۸/۱۹ سرعت خواهد گرفت .

با عنایت به  موجودی ها و تقاضای جهانی لازم است که یک بار دیگر در پاییز سال ۲۰۱۸ میزان تولید سویای آمریکا در حدود رکوردشکن بالا باشد در صورتی که وضعیت آب و هوا مناسب باشد این افزایش تولید ممکن خواهد بود. ما در آمارهای خود تخمین می‌زنیم که میزان تولید سویای آمریکایی امسال ۱۲۱ میلیون تن باشد و این میزان ۱.۵ تن بیشتر از میزان رکوردشکن سال قبل محسوب می‌شود . دست اندرکاران بازار با حساسیت به هرگونه خرابی وضعیت آب و هوا که تولید محصولات سویای آمریکا را به خطر بیندازد عکس العمل نشان خواهد داد در نیمه دوم سال زراعی ۲۰۱۸/۱۹ انتظار می رود که کمبود میزان موجودیها از بهبود تولیدی که در اوایل سال ۲۰۱۹ حاصل می شود جبران گردد (در بخش جنوبی) .

منبع : Oilworld.biz

همچنین ببینید

رشد چشمگیر میزان صادرات کلزای استرالیا

میزان صادرات کلزای استرالیا در ماه آوریل به ۵۵۵ هزار تن رسید .