خانه > تحلیل دانه های روغنی > رشد میزان روغنکشی سویای اتحادیه اروپا

رشد میزان روغنکشی سویای اتحادیه اروپا

میزان روغنکشی های سویای اتحادیه اروپا بازهم بسیار زیاد بود و به ۱/۱۲ میلیون تن رسید . به این ترتیب روغنکشی های ۳ گونه اصلی دانه های روغنی در اکتبر به ۳/۹۹ میلیون تن رسید و این در حالیست که میزان روغنکشی های سال گذشته ۴/۱۰ میلیون بود .

قیمتهای بالای روغنهای نباتی که به دلیل کاهش شدید میزان موجودیهای ذخیره سازی شده روغن پالم و همچنین به دلیل کمبود شدید میزان موجودیهای ذخیره کلزای اتحادیه اروپا بوجود آمده، باعث شد که قیمتهای روغن کلزا در روتردام از میانگین ۷۶۳ دلاری ماه جولای، به ۸۹۹ دلار در ماه نوامبر افزایش پیدا کند که این یک افزایش ۱۸% در عرض ۳ ماه می باشد .

قیمتهای کلزا در همین دوره زمانی فقط ۱۰% افزایش یافت و کنجاله کلزا ۷% کاهش پیدا کرد . از ظواهر امر پیداست که میزان روغنکشی های کلزای اتحادیه اروپا در ماه نوامبر به حدود ۲ تا ۲/۱ میلیون تن رسیده است .

میزان روغنکشی های از قبل تعیین شده بسیار بالا با میزان بسیار کم موجودیهای کلزا همراه بود و به همین دلیل اتحادیه اروپا بالاجبار برای تامین روغنکشی های کلزا در نیمه دوم این فصل نیاز به وارد کردن حداقل ۳/۹ تا ۴ میلیون کلزا دارد ولیکن میزان واردات حقیقی کلزای اتحادیه اروپا تا پایان ماه دسامبر فقط به ۱/۴ تا ۱/۵ میلیون تن رسید که این ۰/۲ میلیون تن کمتر از میزان واردات در حد فاصل میان ماه جولای تا ماه دسامبر سال ۲۰۱۵ می باشد .

منبع : Oilworld.biz

همچنین ببینید

وضعیت تولید جهانی آفتابگردان در سال زراعی ۲۰۱۸/۱۹

به احتمال زیاد میزان تولید جهانی آفتابگردان در سال زراعی ۲۰۱۸/۱۹ به رکورد جدید ۵۰.۶ ...