خانه > تحلیل دانه های روغنی > دورنمای کاشت بهاری محصولات کشاورزی در آمریکا

دورنمای کاشت بهاری محصولات کشاورزی در آمریکا

در هفته منتهی به ششم ماه می سرعت کاشت بهاری در آمریکا افزایش بسیار زیادی پیدا کرد .بنابراین در بسیاری از بخش های کمربندی زراعی نسبت افت سالیانه کاهش پیدا کرد ولی در مینه سوتا و داکوتا تاخیرات زیادی در فرودگاه پیشرفته کاشت گندم بهاری و جو گزارش شده است و این در پروسه کلی کاشت در کشور تاثیر گذاشته است.

پیرو پیش بینی های هواشناسی در طی چند روز آینده در آی وای شمالی و مینه سوتا و ایالت ویسکانسین بارش‌های باران بیشتر از حد نرمال خواهد بود و این برای انجام کشت و کار مشکل‌آفرین خواهد بود ولیکن باعث رشد زودهنگام محصولات خواهد شد .

تا ششم ماه می ۳۹ درصد از مساحت هدف گذاری شده ذرت به اتمام رسید و این ۶٪ واحد پایین تر از سال گذشته و ۵٪ واحد پایین‌تر از میانگین محسوب می شود .

سطح زیر کشت سویا به ۱۵ درصد از مساحت هدفگذاری شده رسید که اندکی بالاتر از سال گذشته و میانگین می باشد در هفته منتهی به ششم ماه می کشاورزان ایلینویز ۲۲ درصد از مساحت هدف را زیر کشت سویا قرار دادند و این در حالی است که مساحت زیر کشت سویا یا سال قبل فقط ۲٪ و میانگین آن ۷٪ بود .

میزان صادرات سویای به ثبت رسیده آمریکا در هفته منتهی به سوم ماه می با وجود اینکه کاهش داشت به ۰.۵۳ میلیون تومان رسید و این میزان ۴۴ درصد بیشتر از سال گذشته می باشد .

صادرات بیشتر به چین باعث افزایش ۳۴ درصدی نسبت سال قبل این کشور محسوب می‌شود. میزان صادرات سویای آمریکا به اتحادیه اروپا ، مصر ، مکزیک و تایوان نیز افزایش داشته است .

منبع : Oilworld.biz

همچنین ببینید

رشد چشمگیر میزان صادرات کلزای استرالیا

میزان صادرات کلزای استرالیا در ماه آوریل به ۵۵۵ هزار تن رسید .