خانه > تحلیل دانه های روغنی > افزایش نسبی واردات دانه و کنجاله سویا توسط ۴ کشور آسیایی

افزایش نسبی واردات دانه و کنجاله سویا توسط ۴ کشور آسیایی

اخیرا میزان واردات خالص سویا و کنجاله سویای چین ، ژاپن ، کره جنوبی و تایلند افزایش پیدا کرده است . در ماه نوامبر جمع کل میزان واردات این کشورها با ۸% افزایش نسبت به سال گذشته به ۷/۳۴ میلیون تن رسید . افزایش واردات این کشورها در ماه نوامبر باعث جبران کاهش واردات در ماههای سپتامبر و اکتبر شد و هر ۴ کشور میزان واردات خود را افزایش داده اند .

بیشتر میزان واردات چین سویا بود در حالیکه افزایش واردات چین ، کره­ جنوبی و تایلند کنجاله سویا بود . افزایش بسیار زیاد کنجاله سویای ژاپن ، کره جنوبی و تایلند در ماه نوامبر باعث شد که جمع کل میزان واردات آنها در حد فاصل میان ماه سپتامبر تا نوامبر سال ۲۰۱۶ به ۱/۵۵ میلیون تن رسید که این ۱۵% بیشتر از سال گذشته می باشد . ۵۱% از این واردات از برزیل ، ۱۷% از آرژانتین و ۸% از آمریکا تامین شد .

میزان واردات سویای چین در ماه نوامبر به ۷/۴۸ میلیون تن افزایش پیدا کرد و به نظر ما این واردات در ماه دسامبر به ۹/۵ تا ۱۰ میلیون تن افزایش پیدا کرده باشد . میزان روغنکشی ­ها و مصرف داخلی روغن سویا و کنجاله سویا در حال افزایش قابل ملاحظه ای می باشد . دلیل این افزایش ،­کاهش موجودیهای روغنهای دیگر و کنجاله بخصوص کمبودهای روغن کلزا و کنجاله چین می باشد .

منبع : Oilworld.biz

همچنین ببینید

رشد چشمگیر برداشت کلزا در اتحادیه اروپا

برداشت کلزای امسال اتحادیه اروپا بالاتر از حدی بود که انتظار می رفت .