خانه > تحلیل دانه های روغنی > افزایش نسبی واردات دانه و کنجاله سویا توسط ۴ کشور آسیایی
صادرات 10

افزایش نسبی واردات دانه و کنجاله سویا توسط ۴ کشور آسیایی

اخیرا میزان واردات خالص سویا و کنجاله سویای چین ، ژاپن ، کره جنوبی و تایلند افزایش پیدا کرده است . در ماه نوامبر جمع کل میزان واردات این کشورها با ۸% افزایش نسبت به سال گذشته به ۷/۳۴ میلیون تن رسید . افزایش واردات این کشورها در ماه نوامبر باعث جبران کاهش واردات در ماههای سپتامبر و اکتبر شد و هر ۴ کشور میزان واردات خود را افزایش داده اند .

بیشتر میزان واردات چین سویا بود در حالیکه افزایش واردات چین ، کره­ جنوبی و تایلند کنجاله سویا بود . افزایش بسیار زیاد کنجاله سویای ژاپن ، کره جنوبی و تایلند در ماه نوامبر باعث شد که جمع کل میزان واردات آنها در حد فاصل میان ماه سپتامبر تا نوامبر سال ۲۰۱۶ به ۱/۵۵ میلیون تن رسید که این ۱۵% بیشتر از سال گذشته می باشد . ۵۱% از این واردات از برزیل ، ۱۷% از آرژانتین و ۸% از آمریکا تامین شد .

میزان واردات سویای چین در ماه نوامبر به ۷/۴۸ میلیون تن افزایش پیدا کرد و به نظر ما این واردات در ماه دسامبر به ۹/۵ تا ۱۰ میلیون تن افزایش پیدا کرده باشد . میزان روغنکشی ­ها و مصرف داخلی روغن سویا و کنجاله سویا در حال افزایش قابل ملاحظه ای می باشد . دلیل این افزایش ،­کاهش موجودیهای روغنهای دیگر و کنجاله بخصوص کمبودهای روغن کلزا و کنجاله چین می باشد .

منبع : Oilworld.biz

همچنین ببینید

139212101147112142235983

افزایش صادرات سویا از اوکراین به ایران در حد فاصل میان ماه سپتامبر تا دسامبر سال ۲۰۱۶

فروشهای صادراتی بسیار بالای اوکراین همراه با صادرات حقیقی این کشور در چند ماه اول ...

اکبر سبقتی انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران دبیر انجمن