خانه > تحلیل دانه های روغنی > احتمال سقوط قیمت سویا در بازارهای جهانی

احتمال سقوط قیمت سویا در بازارهای جهانی

قیمت های فروش آتی سویا در حال سقوط به پایین ترین قیمت ها در قراردادها رسیده است .آخرین قیمت فروش آتی سویا در بازار بورس شیکاگو به پایین تر از ٩ دلار در هر بوشل رسید این کاهش قیمت پس از بالا رفتن اختلافات معاملاتی بین آمریکا و چین رخ داد .

به احتمال زیاد سویا به شدت تحت تاثیر این مجادله اقتصادی قرار خواهد گرفت مگر اینکه در آخرین محصولات آمریکا و چین بر سر این اختلافات به تفاهم دست یابند . دولت آمریکا بر علیه قوانین صنعتی چین شکایتی را مطرح نموده است و این شکایت به دلیل عدم دسترسی شرکت های آمریکایی به بازار چین مطرح شده و یکی دیگر از مسائل مطرح کسری موازنه معاملاتی آمریکا با چین می باشد که در سال تقویمی ۲۰۱۷ به ۳۷۵ میلیارد دلار رسید.

یک جنگ بازرگانی تهمت زنی و کلامی بین این دو کشور به وجود آمده است و همچنان ادامه دارد. در ۱۵ ماه ژوئن رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که یک تعرفه گمرکی ۲۵ درصدی را بر واردات چین و آمریکا را اعمال خواهد کرد که میزان این تعرفه ۵۰ میلیارد دلار خواهد بود و چین در جواب و بدون هیچ تاخیری اعلام کرد تعرفه های گمرکی مشابهی نسبت به محصولات وارداتی آمریکا اعمال خواهد کرد. بیشترین افزایش تعرفه های گمرکی از ششم ماه جولای عملیاتی خواهد شد.

در روز دوشنبه چین لیستی را منتشر کرد که در آن ۶۵۹ فقره از محصولات وارداتی آمریکا به چین شامل افزایش تعرفه گمرکی ۲۵ درصدی خواهد شد. سویا ، گندم ، ذرت ، برنج و محصولات زیادی دیگر شامل افزایش تعرفه گمرکی خواهد شد .

منبع : Oilworld.biz

همچنین ببینید

نوسانات قیمت سویا و مشتقات آن در بازارهای جهانی

در هفته منتهی به هفتم ماه ژوئن قیمت‌های آتی سویا برای تحویل آینده نزدیک ۴،٣ ...