خانه > تحلیل روغن > کاهش میزان صادرات روغن آفتابگردان اوکراین به ایران

کاهش میزان صادرات روغن آفتابگردان اوکراین به ایران

 میزان صادرات روغن آفتابگردان اوکراین به ایران در هفت ماهه اول این فصل ۶۳٪ تنزل داشت با این حال بیشترین میزان کاهش سالیانه در صادرات به مصر و ترکیه مربوط می‌شود . میزان صادرات کنجاله آفتابگردان اوکراین در ماه آوریل افزایش بسیار زیادی پیدا کرد این دلیلی مبنی بر این باور است که میزان روغنکشی های آفتابگردان اوکراین بیشتر از ماه مارس رقم خورده است میزان صادرات کنجاله آفتابگردان اوکراین به چین به رکورد جدید ماهانه ۵۰ هزار تن یا بیشتر رسید ( در ماه آوریل) میزان روغنکشی های سویای اوکراین در ماه گذشته احتمالاً باز هم بیشتر از سال قبل بوده است .

در حالیکه صادرات اوکراین به اتحادیه اروپا کاهش داشت جمع رکوردشکن ماهانه برای هندوستان باعث شد که جمع کل میزان صادرات روغن آفتابگردان اوکراین در ماه آوریل بیشتر از ماه مارس و سال گذشته باشد .

میزان صادرات به چین نیز افزایش داشت ولی جمع کل میزان صادرات از اکتبر سال ۲۰۱۷ در حدود ۲۱ درصد کمتر از سال قبل به ثبت رسیده است ، مضافاً بر اینکه در حد فاصل میان ماه اکتبر تا آوریل سال زراعی ۲۰۱۷/۱۸ یک محموله روغن آفتابگردان اوکراینی به عراق صادر شد. این در جمع ۷۵٪ نسبت به سال افزایش به ثبت رسانده است .

منبع : Oilworld.biz

همچنین ببینید

افت نسبی قیمت های روغن پالم مالزی در روزهای اخیر

قیمت های روغن پالم مالزی در طی چهار روز کاری گذشته تا ۴٠رینگیت در ششم ...