خانه > تحلیل کنجاله > بازار جهانی کنجاله تحت تاثیر کاهش صادرات آرژانتین

بازار جهانی کنجاله تحت تاثیر کاهش صادرات آرژانتین

در سال تقویمی ۲۰۱۷ آرژانتین ۳۰/۶ میلیون تن صادرات کنجاله سویا داشت .

آرژانتین همچنین ۴۸% از صادرات جهانی کنجاله سویا و ۳۵% از صادرات ۸ گونه کنجاله های روغنی را تامین کرد بنابراین جایگزینی کسری و کاهش صادرات کنجاله سویا دشوار خواهد بود و این موضوع از ۴ تا ۱۰ هفته اخیر قابل مشاهده بود .

برای آرژانتین ما در تجدید نظرهای خود میزان روغنکشی و صادرات تخمینی این کشور را کاهش داده ایم و اکنون ما پیش بینی می کنیم که میزان واردات سویای آرژانتین (از پاراگوئه) به ۲/۲ میلیون تن و یا بیشتر افزایش پیدا کند (در حد فاصل میان اکتبر تا سپتامبر سال زراعی ۲۰۱۷/۱۸ از ۱/۷ میلیون تن سال گذشته) .

در بازار جهانی بزرگترین تاثیر از احتمال کاهش موجودیهای آرژانتین در کنجاله سویا مشاهده خواهد شد و در طی ۵ سال اخیر آرژانتین تولید کننده ۱۷% از  سویا و محصولات آن در جهان بوده است . این کشور در سال ۲۰۱۷ فقط ۵% از صادرات جهانی سویا را تامین کرد و لیکن در بازار معاملات جهانی ۸ گونه اصلی کنجاله های روغنی آرژانتین نقش بزرگترین بازیگر را ایفا می کند .

آرژانتین همچنین بزرگترین صادر کننده جهانی روغن سویا می باشد (سهم بازار ۴۵%) ولی بر خلاف کنجاله ها آرژانتین جایگزین های بسیار زیادی در میان روغنهای نباتی دیگر دارد که میتوان خسارات وارده بر صادرات روغن سویا را جبران کند .

منبع : Oilworld.biz

همچنین ببینید

اخذ ضمانت نامه جهت واردات دانه های روغنی با پیگیری ها انجمن محقق شد

احتراماً پیرو پیگیری های انجام شده توسط انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران، دانه های روغنی ...