خانه > اخبار > ۱۸ درصد روغن کشور از منابع داخلی تامین می‌شود

۱۸ درصد روغن کشور از منابع داخلی تامین می‌شود

مجری طرح دانه‌های روغنی گفت: امسال تولید دانه‌های روغنی حدود ۱۶ تا ۱۸ درصد نیاز روغن کشور را تأمین خواهد کرد که با وجود مشکلات ارزی این امر دستاورد بزرگی تلقی می‌شود.

علیرضا مهاجر مجری طرح دانه‌های روغنی وزارت جهاد کشاورزی در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، از آغاز برداشت دانه‌های روغنی کلزا خبر داد و گفت: هم اکنون برداشت کلزا در استانهای خوزستان، جنوب کرمان، سیستان و بلوچستان، ایلام، هرمزگان و بوشهر آغاز شده است که انتظار می‌رود از ۱۸۵ هزار هکتار بیش از ۳۰۰ هزارتن کلزا برداشت شود.

وی افزود: امسال تولید دانه‌های روغنی حدود ۱۶ تا ۱۸ درصد نیاز روغن کشور را تأمین خواهد کرد که با وجود مشکلات ارزی این امر دستاورد بزرگی تلقی می‌شود.

مهاجر با اشاره به اینکه خسارت سرمازدگی در مزارع کلزا چندان چشمگیر نیست، بیان کرد: براساس مشاهدات اولیه خسارت سرما در مزارع استان‌های سردسیر خیلی زیاد نیست و میزان محدودی کاهش تولید در این مزارع مشاهده می‌شود.

مشاور وزیر جهاد  با انتقاد از تأخیر در اعلام نرخ خرید تضمینی دانه‌های روغنی، تصریح کرد: از شورای اقتصاد انتظار می‌رود که هر چه سریع‌تر نرخ خرید تضمینی دانه‌های روغنی را اعلام کند، چرا که تعلل در اعلام نرخ می‌تواند در سال‌های آتی در میزان تولید محصول تأثیرگذار باشد.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

همچنین ببینید

اخذ ضمانت نامه جهت واردات دانه های روغنی با پیگیری ها انجمن محقق شد

احتراماً پیرو پیگیری های انجام شده توسط انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران، دانه های روغنی ...