خانه > اخبار > پیش بینی اویل ورد از میزان واردات روغن سویا و روغن آفتابگردان ایران در حد فاصل اکتبر و سپتامبر فصل ۲۰۱۶/۱۷

پیش بینی اویل ورد از میزان واردات روغن سویا و روغن آفتابگردان ایران در حد فاصل اکتبر و سپتامبر فصل ۲۰۱۶/۱۷

انتظار می رود که ایران در فصل ۲۰۱۶/۱۷ برای تامین نیازهای روغن نباتی جمعیت روبه رشد خود ، میزان خریدارها و واردات روغن های نباتی خود را افزایش قابل ملاحظه ای بدهد . ما پیش بینی می کنیم که در ۱۲ ماه منتهی به سال ۲۰۱۷ میزان واردات روغن نباتی ایران ۳۰ هزار تن افزایش پیدا کند . واردات روغن پالم در فصل جدید احتمالا فقط برای جلب رضایت تقاضای بخشی از خریدارها صورت خواهد گرفت که جبهه غیر قابل انعطافی در خصوص قیمتها دارند .

تا آنجاییکه ما اطلاع داریم میزان نیازهای مصرفی ماهانه روغن پالم ایران در حدود ۴۰ تا ۵۰ هزار تن می باشد و این که میزان مالیات گمرکی برای روغن پالم ۴۰% و برای روغن سویا و روغن آفتابگردان نرخ مالیاتی ۲۰% تعیین شده است . انتظار می رود که میزان واردات روغن سویا و روغن آفتابگردان ایران در حد فاصل میان ماه اکتبر و ماه سپتامبر فصل ۲۰۱۶/۱۷ جمعا ۲۳۰ تا ۲۴۰ هزار تن افزایش پیدا کند .

به نظر ما مصرف کننده های ایرانی (خریداران عمده ایرانی) در نیمه اول خرید روغن آفتابگردان را به روغنهای دیگر ترجیح خواهند داد زیرا قیمتهای روغن آفتابگردان در فصل ۲۰۱۶/۱۷ بسیار جذاب تر از قیمتهای فصل ۲۰۱۵/۱۶ خواهد بود .

منبع : Oilworld.biz

همچنین ببینید

افزایش میزان صادرات روغن سویای آرژانتین و برزیل به ایران/ تاثیر رشد روغنکشی در ایران بر بازار کنجاله جهانی

آرژانتین و برزیل در حد فاصل میان ماه مارس تا سپتامبر مقدار بیشتری روغن سویا ...