خانه > اخبار > نشست مشترک معاون امور صنایع با انجمن صنعت روغن کشی/ ضرورت تدوین برنامه راهبردی میان مدت در صنعت روغن

نشست مشترک معاون امور صنایع با انجمن صنعت روغن کشی/ ضرورت تدوین برنامه راهبردی میان مدت در صنعت روغن

معاون امور صنایع وزارت صمت در نشست مشترک با انجمن صنعت روغن کشی بر ضرورت تدوین برنامه راهبردی میان مدت در صنعت روغنکشی، با محوریت تامین امنیت غذایی کشور و توسعه اقتصاد کشاورزی تاکید کرد.

مهدی صادقی نیارکی با اشاره به نقش صنعت روغن در امنیت غذایی کشور خاطر نشان کرد: حمایت این صنعت نیازمند طراحی برنامه ای جامع با رویکرد توسعه الگوی کشت دانه های روغنی است . الگوی کشت در تولید دانه های روغنی باید ساماندهی شود و بخشی از نیاز کشور از تولید داخلی تامین شود.

معاون امور صنایع وزارت صمت توسعه صنعت روغن را نیازمند همکاری مشترک تشکل ها با وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صمت برشمرد و گفت: با برنامه ریزی میان مدت و احصاء چالش ها و توانمندی ها می توان دورنمایی از وضعیت این صنعت بدست آورد و مدل مناسبی برای الگوی کشت در این صنعت طراحی کرد.

وی برنامه ریزی برای کاهش واردات روغن و دانه های روغنی گام دیگر این برنامه برشمرد و گفت: با توسعه کشت دانه های روغنی و حضور فعال صنعت روغنکشی بخش عمده ای از نیاز داخلی تامین خواهد شد و با اعمال سیاست های حمایتی تعرفه ای روند کاهشی واردات اجرایی خواهد شد.

گفتنی است در این نشست اعضا انجمن صنعت روغنکشی نیز با طرح مشکلات و چالش های پیش روی این صنعت از تدوین برنامه ای میان مدت برای توسعه این صنعت استقبال کردند.

 

 

همچنین ببینید

تاکید رهبر انقلاب بر افرایش تولید دانه های روغنی در کشور

به گزارش خبرگزاری فارس، جلسه ویژه شورای‌ عالی هماهنگی سران قوا، صبح امروز (سه‌شنبه ۴ ...