خانه > اخبار > خرید ۲۱۱ هزار تن انواع دانه ها ی روغنی داخلی

خرید ۲۱۱ هزار تن انواع دانه ها ی روغنی داخلی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ؛ علی قنبری با اشاره به اینکه ارزش  این میزان خرید ۴ میلیارد و ۷۱۷ میلیون ریال است، گفت: تمامی مطالبات کشاورزان بابت خرید دانه های روغنی پرداخت شده است.

امسال برای اولین بار خرید انواع دانه ها ی روغنی تولید داخلی به این شرکت واگذار شده است.
وی افزود : تاکنون در ۳۱ استان ؛ ۱۳۷ هزار تن سویا به قیمت ۲۹۳۱ میلیارد ریال در ۵ مرکز و۶۶ هزار تن کلزا به ارزش ۱۶۰۰ میلیارد ریال و در ۱۶۹ مرکز خرید از کشاورزان خریداری و تحویل کارخانه های روغنکشی و تصفیه روغن شده است.
قنبری در خصوص میزان خرید دانه های روغنی آفتابگردان و گلرنگ ، نیز اظهار داشت : ۶۷۰۰ تن آفتابگردان در ۱۳ مرکز و ۹۵۷ تن گلرنگ در ۲ مرکز خریداری شده و در مجموع مبلغ ۱۷۷ میلیارد ریال بهای آن را نیز به کشاورزان پرداخت کرده ایم.
معاون وزیرجهاد کشاورزی با بیان اینکه قطب اصلی تولید کلزا، سویا و آفتابگردان ،استان گلستان است ، گفت : در زمینه گلرنگ نیز استان فارس تولیدکننده عمده است و استان مرکزی هم مقدار کمی تولید دارد.
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با اشاره به ۷ درصد خوداتکایی در تولید دانه های روغنی کشور تاکید کرد : برای اینکه بتوانیم در تولید دانه های روغنی خوداتکایی بیشتری کسب کنیم نیازمند برنامه ریزی دقیق تر و حمایت همه جانبه از کشاورزان هستیم.
منبع : خبرگزاری صدا و سیما

همچنین ببینید

پشت پا زدن شرکتهای وزارت جهاد کشاورزی به اقتصاد مقاومتی/ شرکت پشتیبانی امور دام سودای خرید ۲۰۰ هزار تن کنجاله وارداتی دارد+ سند

در سال اقتصاد مقاومتی تولید – اشتغال، شرکت پشتیبانی امور دام وزارت جهاد کشاورزی  در ...