خانه > اخبار > خرید ۲۱۱ هزار تن انواع دانه ها ی روغنی داخلی
دانه های روغنی 9

خرید ۲۱۱ هزار تن انواع دانه ها ی روغنی داخلی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ؛ علی قنبری با اشاره به اینکه ارزش  این میزان خرید ۴ میلیارد و ۷۱۷ میلیون ریال است، گفت: تمامی مطالبات کشاورزان بابت خرید دانه های روغنی پرداخت شده است.

امسال برای اولین بار خرید انواع دانه ها ی روغنی تولید داخلی به این شرکت واگذار شده است.
وی افزود : تاکنون در ۳۱ استان ؛ ۱۳۷ هزار تن سویا به قیمت ۲۹۳۱ میلیارد ریال در ۵ مرکز و۶۶ هزار تن کلزا به ارزش ۱۶۰۰ میلیارد ریال و در ۱۶۹ مرکز خرید از کشاورزان خریداری و تحویل کارخانه های روغنکشی و تصفیه روغن شده است.
قنبری در خصوص میزان خرید دانه های روغنی آفتابگردان و گلرنگ ، نیز اظهار داشت : ۶۷۰۰ تن آفتابگردان در ۱۳ مرکز و ۹۵۷ تن گلرنگ در ۲ مرکز خریداری شده و در مجموع مبلغ ۱۷۷ میلیارد ریال بهای آن را نیز به کشاورزان پرداخت کرده ایم.
معاون وزیرجهاد کشاورزی با بیان اینکه قطب اصلی تولید کلزا، سویا و آفتابگردان ،استان گلستان است ، گفت : در زمینه گلرنگ نیز استان فارس تولیدکننده عمده است و استان مرکزی هم مقدار کمی تولید دارد.
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با اشاره به ۷ درصد خوداتکایی در تولید دانه های روغنی کشور تاکید کرد : برای اینکه بتوانیم در تولید دانه های روغنی خوداتکایی بیشتری کسب کنیم نیازمند برنامه ریزی دقیق تر و حمایت همه جانبه از کشاورزان هستیم.
منبع : خبرگزاری صدا و سیما

همچنین ببینید

%d9%81%d8%b1%d8%a7%d8%ae%d9%88%d8%a7%d9%86-5

فراخوان مرحله دوم فروش دانه روغنی سویا سال ۱۳۹۵

شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران به عنوان مباشر خرید تضمینی دانه های روغنی سویا ...

اکبر سبقتی انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران دبیر انجمن