خانه > اخبار

اخبار

روند کاهشی واردات دانه سویا به ایران در ماه آوریل

در ماه آوریل میزان افزایش رشد صادرات جهانی دانه سویا به چین ، اتحادیه اروپا ، مصر ، پاکستان و چند کشور دیگر قابل ملاحظه بود ولی میزان صادرات به مکزیک ، اندونزی ، ایران ، ژاپن و تایوان کاهش داشت .

ادامه نوشته »

دستورالعمل اصلاحی استفاده از معافیت های خرید تضمینی دانه های روغنی تولید داخل

 به اطلاع کارخانجات روغنکشی می رساند با عنایت به دریافت مابه التفاوت از واردات دانه های روغنی و روغن خام ، دستورالعمل اصلاحی معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهادکشاورزی در خصوص استفاده از معافیت های تعرفه ای حاصل از خرید تضمینی دانه تولید داخل ابلاغ گردیده است.

ادامه نوشته »

وارداتی باید متوقف شود که کارخانه های داخلی را تعطیل می کند/اگر کارخانه و تولید داخلی راه نیفتد اشتغال ایجاد نمی شود

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر لزوم استفاده همگان از فرصتها برای خدمت به مردم و سعادتمند کردن جامعه و جوانان، لازمه رونق تولید و اشتغال را پیگیری و نظارت جدی خواندند .

ادامه نوشته »

دستورالعمل خرید تضمینی دانه های روغنی در سال ۱۳۹۶

پیرو نامه شماره ۹۶/۵۰۱/۹۶ مورخ ۹۶/۰۱/۲۱ قائم مقام محترم وزیر جهادکشاورزی در امور بازرگانی و صنایع کشاورزی دستورالعمل خرید تضمینی دانه های روغنی و میزان واردات جهت بهره مندی از معافیت سود بازرگانی برای سال جاری به حضور تقدیم می شود.

ادامه نوشته »

تاکید وزیر جهاد کشاورزی برتولید و اشتغال در کشور

به گزارش خبرگزاری فارس، محمود حجتی امروز در جمع خبرنگاران در محل وزارت جهاد کشاورزی، در مورد صادرات گوشت فاسد از برزیل به برخی کشورها گفت: در کشتارگاه های طرف قراردادما در برزیل یک دامپزشک به عنوان ناظر بهداشتی و یک روحانی به عنوان ناظر شرعی بر ذبح، حضور دارد ...

ادامه نوشته »

تولید ۴۰۰ هزار تن دانه روغنی در سال ۹۵/ افزایش اشتغال با توسعه کشت دانه‌ روغنی

مجری طرح دانه‌های روغنی وزارت جهاد کشاورزی گفت: از ۲۱۰ هزار هکتار سطح زیرکشت، ۴۰۰ هزار تن دانه‌ روغنی در سال ۹۵ تولید و تولید این محصولات نسبت به سال گذشته سه برابر افزایش یافت.

ادامه نوشته »