خانه > اخبار

اخبار

نشست مشترک معاون امور صنایع با انجمن صنعت روغن کشی/ ضرورت تدوین برنامه راهبردی میان مدت در صنعت روغن

معاون امور صنایع وزارت صمت در نشست مشترک با انجمن صنعت روغن کشی بر ضرورت تدوین برنامه راهبردی میان مدت در صنعت روغنکشی، با محوریت تامین امنیت غذایی کشور و توسعه اقتصاد کشاورزی تاکید کرد.

ادامه نوشته »

افزایش تولید دانه‌های روغنی و خوراک دام از مصادیق جهش تولید و گامی مهم برای تحقق امنیت غذایی است

وزیر جهاد کشاورزی در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت گزارشی از روند تحقق برنامه‌های افزایش تولید دانه‌های روغنی و خوراک دام و طیور ارائه کرد.

ادامه نوشته »

خوداتکایی کشور با کشت ۱/۳ میلیون هکتار دانه روغنی

مشاور وزیر و مجری طرح تولید دانه های روغنی وزارت جهادکشاورزی امروز در گرگان گفت: برای خوداتکایی در تولید دانه های روغنی باید سالانه در حدود یک میلیون و ۳۱۰ هزار هکتار از مزارع کشور دانه روغنی کشت شود.

ادامه نوشته »

قیمت انواع روغن برای مصرف‌کننده ۱۰ تا ۱۳ درصد افزایش یافت

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت صمت، در یکصد و سیزدهمین جلسه کارگروه تنظیم بازار در راستای اجرای مصوبات جلسه قبلی کارگروه تنظیم بازار در خصوص تعیین قیمت مدیریتی روغن خام، کارگروه مربوطه تشکیل و با توجه به افزایش قیمت جهانی انواع روغن (مورد تأیید کمیته ارزی) تغییرات ...

ادامه نوشته »

برنامه وزارت جهاد کشاورزی در خصوص جایگزینی کنجاله کلزا به جای کنجاله سویا در جیره غذایی دام و طیور

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه و جایگاه دام گفت: به دنبال آن هستیم به مرور کنجاله کلزا و اقلام مختلف خوراک دام را جایگزین استفاده از کنجاله سویا کنیم، کاری که کشورهای دیگر دنیا هم در تنوع خوراک دام خود انجام می‌دهند.

ادامه نوشته »

الزام ثبت قیمت کالاهــا و خدمات بهره مند از نرخ ارز رســمی در سامانه www.124.ir

مدیران عامل محترم کارخانجات روغنکشی احتراماً به پیوست (سه برگ) مکاتبه معاون محترم توسعه بازرگانی وزارت جهادکشاورزی و معاون محترم وزیر، رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در خصوص الزام ثبت قیمت کالاهــا و خدمات بهره مند از نرخ ارز رســمی در سامانه www.124.ir ...

ادامه نوشته »

صرفه جویی ارزی ۴۵۰ میلیون دلاری با تولید داخلی روغن و کنجاله در سال جاری

در حال حاضر دو میلیون و ۴۰۰ هزار تن دانه روغنی وارد کشور می‌شود، از این میزان دو میلیون و ۲۰۰ هزار تن دانه سویا است که دارای تنها ۱۶ تا ۱۸ درصد روغن است، در صورتی که دانه کلزا بالای ۴۰ درصد و آفتابگردان ۴۵ درصد روغن‌دهی دارند.

ادامه نوشته »