خانه > تحلیل کنجاله > قیمت کنجاله سویا در انتظار وضعیت تولید سویا در آرژانتین

قیمت کنجاله سویا در انتظار وضعیت تولید سویا در آرژانتین

نگرانیهای موجود در خصوص محصولات سویای آرژانتین باعث افزایش قیمت کنجاله سویا گردیده است . تحت پیشتازی روغن پالم ، قیمتهای اغلب روغنهای نباتی در طی ۳ تا ۴ هفته گذشته تنزل پیدا کرده ولی کف قیمتها به زودی آشکار خواهد شد .

قیمتهای کنجاله سویا در طی ۳ هفته گذشته در بازار نقدی و بازار فروش آتی افزایش قابل توجهی پیدا کرد . قیمتهای فوب صادراتی آرژانتین در ۳ هفته منتهی به ۶ دسامبر با ۳۵ دلار افزایش به بالاترین حد در ۹ ماه گذشته رسید . این فراتر از قیمتهای ۱ و ۲ سال قبل میباشد . قیمتها به دلیل نگرانی تولید در آرژانتین بالا رفت و میزان روغنکشی های سویای آرژانتین به همین دلیل کاهش پیدا کرد . آرژانتین بزرگترین صادر کننده کنجاله سویای دنیا می باشد (در حدود ۳۱/۵ میلیون تن صادرات کنجاله) و این مقدار تقریبا ۱/۲ میزان صادرات کنجاله سویای جهان می باشد .

در این مرحله نباید نگران تولید محصولات بود ولی اگر خشکی آب و هوا تا ۲ تا ۴ هفته ادامه پیدا کند سناریو تغییر پیدا خواهد کرد و تکمیل کاشت به خطر خواهد افتاد و جوانه زنی و رشد محصولات با مشکل مواجه خواهد شد . از هم اکنون ۵ میلیون هکتار از زمینهای آرژانتین که زیر کشت گونه های قرار گرفته، دوره رشد کوتاهتری دارد و این گونه میزان باردهی کمتری دارد .

منبع : Oilworld.biz

همچنین ببینید

تداوم در افزایش قیمتهای جهانی کنجاله سویا در هفته اخیر

افزایش قیمتهای کنجاله سویا در طی هفته ای که گذشت تداوم داشت .